CZECH STABILITY AWARD 2015

Mitutoyo Česko s.r.o. získalo v květnu 2015 ratingové ocenění Czech Stability Award se známkou A a zařadilo se tak, jako první metrologická společnost, mezi 100 nejstabilnější firmem v České Republice.

 

cz_stability-award-a-znamka-sirka_2015.jpg

 

Hodnocení Czech Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční i nefinanční bonitu firmy. Výstupem hodnotícího modelu je známka na desetistupňové škále, kde nejlepší možné hodnocení je AAA. Deklaruje stabilní společnost s vysokou pravděpodobností plnění závazků z obchodního styku, vysokou návratnost investic, nízké úvěrové riziko a minimální riziko úpadku.

Výsledky hodnocení vycházejí z metodiky ratingového modelu poradenské společnosti Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Model zároveň poskytuje nezávislý pohled na současný stav firem, jejich finanční situaci, a to včetně predikce rizika úpadku firmy v následujících dvanácti měsících, které je vyjádřeno Bisnode skóringem.

 

Kdo je Bisnode?

Bisnode je evropský vedoucí poskytovatel ekonomických informací o společnostech a podnikatelích. Prostřednictvím svých řešení pomáhá Bisnode firmám zvyšovat tržby, minimalizovat obchodní rizika a umožňuje realizovat správná obchodní rozhodnutí.
Již více než 21 let je Bisnode v oblasti B2B řešení a postřehů z trhu v České republice a na Slovensku partnerem firem od malých po ty největší hráče na trhu.
Díky silnému zázemí nadnárodní skupiny Bisnode, působící v 19 evropských zemích, a strategickému partnerství se společností Dun & Bradstreet specializující se na mezinárodní data a služby, poskytuje informace z více než 196 zemí z celého světa. Jeho databáze zahrnují informace o více než 235 milionech firem.

Co je Bisnode scoring?

Skóringový model CZECH Stability Award vychází z mezinárodních zkušeností centrálního skóringového týmu Bisnode. Bisnode skóring je založen na exaktní statistické analýze a principech data miningu. Do analýzy vstupuje množství ukazatelů z oblasti individuálních charakteristik firmy (demografická data, informace o platebních zkušenostech, finanční údaje, vazby mezi subjekty i negativní informace) a makroekonomická data. Výkonnost modelu, jež se blíží k 70 %, je dána především kvalitou a rozsahem dat, stejně jako i naprosto unikátní makroekonomickou komponentou, která se v čase mění podle aktuálního vývoje ekonomiky.

 

Certifikáty a report ke stažení

Ocenění formou tohoto certifikátu deklaruje, že hodnocená společnost praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o posledních výsledcích svého hospodaření nebo vlastnické struktuře, což jsou nedílné součástí samotného hodnocení Stability Award.

PDF_IconCertifikát Mitutoyo Česko s.r.o. (Česky/Czech)

PDF_IconCertifikát Mitutoyo Česko s.r.o. (Anglicky/English)

PDF_IconReport Mitutoyo Česko s.r.o.